5/19/2017 - Practice Plan: Difference between revisions
From Lacrosse Plan Drills
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 4: | Line 4: | ||
|- | |- | ||
| 5 Min || '''Active Stretching''' | | 5 Min || '''Active Stretching''' | ||
|- | |||
| 10 Min || | |||
|- | |||
| 10 Min || | |||
|- | |- | ||
| 10 Min || '''Substitutions''' | | 10 Min || '''Substitutions''' | ||
Revision as of 18:20, 18 May 2017
| Time | Drill |
|---|---|
| 5 Min | Active Stretching |
| 10 Min | |
| 10 Min | |
| 10 Min | Substitutions
|
| 5 Min | Practice Timeout
|
| 10 Min | |
| 5 Min | Water |
| 10 Min | |
| 20 Min | 6 on 6
|
| 5 Min | Water |
| 10 Min | |
| 10 Min | |
| 5 Min | Water |
| 10 Min | |
| 5 Min | Sprints |
